Pronájem a jeho hlavní výhody

Sídlo firmy je základní nutností pro každou společnost. A jak už to v praxi bývá, každá z jeho forem má určité výhody a nevýhody. V dnešním článku se zaměříme na výhody, které poskytnutí sídla formou pronájmu může přinést. Patří mezi ně volnost a flexibilita, možnost krátkodobého pronájmu, rychlost, pohotovost, jednoduchost a také výrazně nižší cena než s jakou se můžeme setkat u splácení hypotečního úvěru za vlastní prostory.

 

Sídlo firmy Praha či jakákoliv jiná lokalita v ČR 

Hlavní výhodou pronájmu je, že sídlo své společnosti můžete situovat kdekoliv na území ČR. Pokud se ve vámi vybrané lokalitě již nenachází žádné volné prostory vhodné k pronajmutí, můžete vyzkoušet virtuální kancelář (krátkodobě či dlouhodobě si pronajmete pouze adresu, případně občasně zasedací místnost apod.). Dá se tedy říci, že pronájem je mnohem dostupnější než samotná koupě nemovitosti. Dle libosti můžete volit region vašeho působení. Jestliže se rozhodnete pro pronájem v hlavním městě - sídlo v Praze - bude vaše společnost přirozeně budit prestižní dojem.

 

Státní instituce a pronájem 

Ano, i státní instituce mají význam při volbě podnikatelských prostor. Je totiž známo, že někde jsou úředníci milejší a benevolentnější než jinde na území ČR. Pokud s nimi však obecně nechcete jednat, můžete si zaplatit specialistu, který toto vše zajistí za vás. Neustále je potřeba být v kontaktu s živnostenským úřadem, finančním úřadem, správou sociálního zabezpečení a se zdravotní pojišťovnou. Jaké lokality se z tohoto aspektu vyplatí najdete i na internetu.

 

Pronajmutí na krátkou dobu 

Velmi populární je též pronajmutí prostor na krátkou dobu, například na jeden rok či na dva roky. Přichází k nám tak mnoho firem i ze zahraničí, které využijí výhody, jaké stát nabízí, a poté se zase odstěhují zpět. V případě pronájmu můžete smlouvu kdykoliv vypovědět. A přibližně tak za 2 měsíce již opět změnit sídlo firmy. Jestliže tedy chystáte například export do zahraničí, určitě se vám pronájem vyplatí. Prostory můžete pak kompletně opustit, nezajišťovat k nim úklid ani jiné záležitosti.